Parafialni ceremoniarze

Parafialni ceremoniarze [01.09.2019]

Podczas rekolekcji w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym dwaj nasi animatorzy zostali ustanowieni ceremoniarzami Archidiecezji Katowickiej. Szymon Durczok i Jakub Winsławski, po rocznym okresie przygotowawczym, pozytywnie przeszli okres weryfikacji i otrzymali krzyże ceremoniarskie.

Odtąd nie tylko będą odpowiedzialni za formację liturgiczną ministrantów, ale ich zadaniem będzie również troska o piękno celebrowanej Liturgii i przygotowanie wydarzeń roku liturgicznego.
Jakubowi i Szymonowi serdecznie gratulujemy i życzymy wielu łask Bożych w realizacji przyjętej posługi.