Jubileusz Siostry Mechtyldy

Jubileusz Siostry Mechtyldy [10.07.2019]

Dokładnie 65 lat temu, 10 lipca 1954 r. Siostra Mechtylda Glanc, która od wielu lat posługuje w naszym klasztorze, złożyła w Panewnikach pierwsze śluby zakonne. Z okazji tak pięknego jubileuszu w klasztorze sprawowana była dzisiaj uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. Prałat Hubert. Eucharystię koncelebrowali także ks. Proboszcz Stanisław, który wygłosił Słowo Boże, oraz ks. Paweł.

Siostra Mechtylda urodziła się w 1932 r. w wielodzietnej rodzinie, w pięknym zakątku naszej ojczyzny – nad jeziorem Gopło. W wieku 20 lat wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek, a po złożeniu ślubów pracowała jako katechetka, kancelistka i przełożona w wielu placówkach.

Z okazji 65. rocznicy złożenia ślubów zakonnych Siostrze Mechtyldzie życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Przenajświętszej na dalsze lata życia!