Acies

Acies [30.03.2019]

Legion Maryi świętował dzisiaj swoją największą uroczystość w ciągu roku, tzw. Acies. To zawsze szczególny moment, w którym każdy legionista, niezależnie od tego, czy jest członkiem Prezydium, czy jest auksyliatorem, odnawia swój akt poświęcenia Matce Bożej. W naszej parafii zgromadzili się członkowie Legionu z kurii rybnickiej, by przede wszystkim wziąć udział w Eucharystii, której przewodniczył ks. Proboszcz Stanisław.

Kurię rybnicką, oprócz naszej wspólnoty, tworzą parafie z Popielowa, Radoszów, Niewiadomia (Bożego Ciała i św. Barbary), Jankowic i Gaszowic.

Wspólne spotkanie rozpoczęło się od odmówienia modlitw legionowych, potem sprawowana była uroczysta Eucharystia, a po jej zakończeniu wszyscy spotkali się przy stole w domu parafialnym.

Za zorganizowanie spotknia składamy ogromne Bóg zapłać Prezydium naszego Legionu Maryi!

Galeria_cz. 1
Galeria_cz. 2