Sześć lat przymierza

Sześć lat przymierza [02.12.2018]

W pierwszą niedzielę Adwentu grupa parafian należąca do Ruchu Szensztackiego uczestniczyła w Mszy św. dziękczynnej w Sanktuarium Jedności Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Zabrzu Rokitnicy. Mszy przewodniczył ks. Krzysztof. Członkowie Ruchu dziękowali za sześć lat życia w Przymierzu Miłości z Maryją. Był to czas jedności w modlitwie Tych, którym dane było tego dnia być u Matki i Tych, którzy duchowo łączyli się tego dnia z Sanktuarium.

Po raz kolejny Rodzina Szensztacka była razem, bo modlitwa wspólnoty nie zna granic. Dodatkowym pięknem tego dnia był dar wyjątkowego wejścia w czas oczekiwania na narodzenie Jezusa. Początek Adwentu tak blisko serca Matki Bożej Szensztackiej to bowiem wielka Łaska. Bogu Niech Będą Dzięki. Maryjo naucz nas z zawierzeniem oczekiwać Jezusa i przygotować Mu najpiękniejszą kołyskę w naszych sercach.

Tekst: Renata Kleszcz-Szczyrba