Wsłuchaj się w ciszę

Wsłuchaj się w ciszę [06.11.2018]

Wczoraj w naszym kościele przypadł dzień wiecznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy wszystkim tym osobom, które odpowiedziały na zaproszenie Chrystusa i adorowały Go w Chlebie Eucharystycznym. Oprócz wyznaczonego co roku dnia 5 listopada, kiedy to nasza parafia ma szczególnie czcić Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, w każdy czwartek mamy okazję w ciszy adorować Pana Jezusa obecnego na ołtarzu.

Adorować to patrzeć na Niewidzialnego, czcić Niewysłowionego, czerpać ze Źródła. Adorować to milczeć, to wsłuchiwać się w ciszę i słyszeć głos samego Boga. Wystarczy, że otworzysz drzwi kościoła, a zobaczysz Chrystusa – On czeka pokornie, On czeka cierpliwie, On czeka właśnie na ciebie, bo chce spotkać się z tobą osobiście, wysłuchać cię, przytulić i z miłością odpowiedzieć na twoje pytania i wątpliwości, być z tobą w twoich kłopotach i radościach…

O potrzebie i owocach adorowania Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie pisał Jan Paweł II: „Pięknie jest zatrzymać się z Nim i jak umiłowany Uczeń oprzeć głowę na Jego piersi (por. J13, 25), poczuć dotknięcie nieskończoną miłością Jego Serca. Jeżeli chrześcijaństwo ma się wyróżniać w naszych czasach przede wszystkim «sztuką modlitwy», jak nie odczuwać odnowionej potrzeby dłuższego zatrzymania się przed Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie na duchowej rozmowie, na cichej adoracji w postawie pełnej miłości? Ileż to razy, moi drodzy Bracia i Siostry, przeżywałem to doświadczenie i otrzymałem dzięki niemu siłę, pociechę i wsparcie!”

Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek - rozpoczęcie po Mszy św. porannej, zakończenie przed wieczorną Eucharystią. Zapraszamy!