Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny [02.11.2018]

Wieczność zaczyna się w doczesności, po tym ostatnim oddechu, po tej chwili przejścia człowiek będzie taki sam jak teraz, tylko nieskończenie bardziej... - mówił wczoraj w czasie homilii ks. Arkadiusz Wuwer. 1 listopada obchodziliśmy uroczystość Wszystkich Świętych - zarówno tych znanych, jak i nieznanych, tych wszystkich, którzy przebywają już w Niebie.

Właśnie święci mają nam przypominać o naszym powołaniu do świętości, przykład ich życia ma nas nieustanie motywować do duchowej walki o ostateczne zwycięstwo - o wieczność z Bogiem Ojcem.

Dzisiaj z kolei wspominamy wszystkich wiernych zmarłych, którzy odeszli już z tego świata, ale jeszcze w czyśćcu oczekują na przejście do Królestwa Bożego. Szczególnie w tym dniu cały Kościół modli się za ich dusze, by jak najprędzej mogli dostąpić zbawienia.

W dniu dzisiejszym naszą parafię odwiedził ks. abp Damian Zimoń, który podczas Eucharystii o godz. 10.00, szczególnie modlił się za swoich zmarłych rodziców.

Homilia_01.11.2018_ks. Arkadiusz Wuwer
Homilia_02.11.2018_ks. Arkadiusz Wuwer