Prace termomodernizacyjne [03.10.2018]

W związku z tym, że nasza parafia uzyskała dofinansowanie na realizację projektu pt. „Termomodernizacja budynków Parafii Rzymskokatolickiej w Rybniku – Niedobczycach: budynku sakralnego – kościoła, probostwa, budynku oratorium oraz domu parafialnego, wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku kościoła”, w ramach projektu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza, Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”, dofinansowywanego z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, w latach 2018 – 2020 planowane są prace termomodernizacyjne w budynkach kościoła, probostwa, oratorium oraz domu parafialnego.

Kwoty dofinansowania:
- 221 457,00 zł - WFOŚiGW w Katowicach
- 885 830,00 zł - NFOŚiGW w Warszawie

1 107 287,00 zł - łączna kwota dofinansowania

------------------------

ZAPYTANIA OFERTOWE

Zapytanie ofertowe z dnia 7 czerwca 2019 r. na realizację pięciu zadań

Załączniki do zapytania ofertowego

Dokumetnacja projektowa

.

Pozostała dokumentacja

Audyty energetyczne

Inwentaryzacja budynków

Regulamin udzielania zamówień

Szczegółowych informacji dotyczących projektów udziela Pracownia Projektowa Mado 1 Janina Stula - tel. 603 125 249

------

Pytania oferentów:

Dotyczy stawki podatku VAT dla robót termomodernizacyjnych budynku probostwa - zgodnie z art. 41 ust. 12 i 12a Ustawy o podatku od towarów i usług w obiektach sklasyfikowanych w kategorii X (klasyfikacja obiektu zgodnie z załączoną dokumentacją projektową budynku probostwa) nie ma podstawy prawnej do zastosowania stawki VAT w wysokości 8%. W robotach dotyczących zarówno budynku probostwa jak i wszystkich pozostałych obiektów należy zastosować stawkę VAT 23%.

Odpowiedź: Rzeczywista powierzchnia użytkowa budynku probostwa wynosi prawie 250m2 – taka powierzchnia została przyjęta również do celów podatkowych w Urzędzie Miasta, zatem probostwo jest zaliczane do budynków mieszkalnych.