Święcenia ks. bpa Grzegorza

Święcenia ks. bpa Grzegorza [12.09.2018]

Dzisiaj w południe, w katowickiej Katedrze, metropolita katowicki abp Wiktor Skworc udzielił święceń biskupich ks. prał. dr. Grzegorzowi Olszowskiemu. Współkonsekratorami byli abp Salvatore Pennacchio oraz abp Damian Zimoń. Ks. bp Grzegorz wybrał także dwóch księży asystujących, którymi byli nasz ks. proboszcz Stanisław oraz ks. Adam Pawlaszczyk, redaktor naczelny "Gościa Niedzielnego".

W uroczystości licznie wzięli udziała biskupi, księża z naszej diecezji, a także wierni, zwłaszcza z Mikołowa (z rodzinnej parafii ks. bpa Grzegorza) oraz z Rybnika, gdzie przez ostatnie lata Ksiądz Biskup pełnił funkcję proboszcza w Bazylice św. Antoniego Padewskiego. Wśród uczestników tej pięknej uroczystości byli także nasi parafianie, którym dziękujemy za wspólną modlitwę.

Księdzu Biskupowi życzymy przede wszystkim światła Ducha Świętego, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Przenajświętszej w pełnieniu nowych obowiązków!

----

Ks. bo Grzegorz Olszowski urodził się w 1967 w Mikołowie. Święcenia prezbiteratu przyjął w 1995 z rąk ks. abp. Damiana Zimonia. Po posłudze wikariusza w parafii św. Jadwigi Śl. w Rybniku pełnił posługę sekretarza i kapelana abp Damiana Zimonia. W latach 2007-2012 był kanclerzem kurii metropolitalnej, a następnie wikariuszem generalnym i moderatorem kurii. Podczas trwania II Synodu Archidiecezji Katowickiej był członkiem Komisji Głównej. W 2010 roku został zaliczony do grona kapelanów Jego Świątobliwości. Od 2014 pełnił natomiast urząd proboszcza w parafii pw. św. Antoniego z Padwy w Rybniku.

Relacja, zdjęcia i transmisja Mszy św. dostępne są na stronie archidiecezji.

Kliknij, aby przejść do strony