Anny i Marie u św. Anny

Anny i Marie u św. Anny [11.09.2018]

W minioną sobotę na Górze Św. Anny odbyła się druga pielgrzymka pod hasłem "Zapraszamy Anny i Marie do Świętej Anny". W pielgrzymce wzięły udział nasze parafianki, a jedna z nich, pani Joanna Zaremba, postanowiła krótko podzielić się swoimi refleksjami.

Po raz drugi miałam okazję uczestniczyć w tej pielgrzymce, razem z mamą Anną i ciocią. Tym razem byłyśmy ubrane w śląskie stroje. Msza miała niezwykle uroczysty charakter. W tym roku gościnnie został zaproszony redaktor Szymon Hołownia, który wygłosił dwie bardzo ciekawe konferencje. Pierwszą w Bazylice na temat Św. Anny, a drugą w Domu Pielgrzyma o Maryi - Matce Bożej Siewnej.

Na zakończenie pielgrzymki odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz Litanię do Św. Anny, oraz ucałowaliśmy Jej relikwie.

Na pamiątkę otrzymaliśmy poświęcone ziarna (z okazji Święta Matki Siewnej) oraz obrazki z takim przesłaniem:

"Bądź bramą wiodącą ludzi do Boga.
Wściekłych - uspokój.
Zmartwionych - pociesz.
Zapłakanych - przytul.
Wyczerpanych - wzmocnij.