O nadprzyrodzonej radości w Pszowie

O nadprzyrodzonej radości w Pszowie [09.09.2018]

Kilkadziesiąt osób z naszej parafii, pod kierunkiem ks. Krzysztofa, pielgrzymowało dzisiaj pieszo do Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Pszowie, by wziąć udział w uroczystościach odpustowych. Na miejscu sumie odpustowej przewodniczył ks. abp Wiktor Skworc, który przypomniał, że jednym z owoców Ducha Świętego jest nadprzyrodzona radość chrześcijańska.

Prawdziwej, chrześcijańskiej radości towarzyszy zawsze pokój serca, w którym mieszka Bóg. Jak powiedział Ksiądz Arcybiskup, "prawdziwa i Boża radość jest przede wszystkim wewnętrzna, duchowa, natomiast na zewnątrz ujawnia się w bardzo dyskretnych gestach, pełnych godności".

Więcej o pielgrzymce można przeczytać na stronie archidiecezji.

Kliknij, aby przejść do strony