Podwójne Te Deum laudamus

Podwójne Te Deum laudamus [02.09.2018]

Uroczyste Te Deum laudamus wyśpiewaliśmy dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.00, by Panu Bogu podziękować za dary, jakimi nas obdarza. Pierwszym darem dla naszej parafii jest Siostra Katarzyna, która 2 sierpnia w katowickich Panewnikach złożyła śluby wieczyste, poświęcając całe swoje życie służbie Chrystusowi i Matce Przenajświętszej.

Siostrze Katarzynie życzymy wytrwałości w kroczeniu drogą powołania, orędownictwa Matki Bożej oraz wstawiennictwa bł. Edmunda Bojanowskiego, by z radością i oddaniem prowadziła wszystkich napotkanych ludzi do świętości.

Drugim darem, za jaki dziękowaliśmy dzisiaj Panu Bogu, to tegoroczne zbiory. Wdzięczność naszemu Stwórcy wyrażaliśmy za każdy plon ziemi i za pracę rolników, a także prosiliśmy, by nigdy nie zabrakło nam chleba powszedniego.

Składmy Bóg zapłać wszystkim osobom, które podzieliły się produkatmi rolnymi, a także s. Tymoteuszy i s. Katarzynie za przygotowanie pięknej dekoracji ołtarza.