Pielgrzymka do kolebki Szensztatu

Pielgrzymka do kolebki Szensztatu [25.07.2018]

W dniach 16-21 lipca grupa naszych parafian związanych z Ruchem Szensztackim uczestniczyła w pielgrzymce do kolebki tego ruchu, którą jest położona niedaleko Koblencji w Niemczech urocza miejscowość Schoenstatt. Nazwa ta w tłumaczeniu na język polski oznacza "piękne miejsce". Było to w istocie piękne miejsce, a i czas w nim spędzony był piękny - prawdziwie święty.

Podczas uroczystej adoracji w Prasanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej zostały ukoronowane 3 kapliczki Matki Bożej, które peregrynują po rodzinnych kręgach w naszej parafii. To dla nas wielki zaszczyt i zobowiązanie. Więcej o tej pielgrzymce i wydarzeniach, które miały miejsce w Schoenstatt w najbliższym numerze „Serca”.

Tekst: Renata Kleszcz-Szczyrba