Ks. Grzegorz Olszowski biskupem

Ks. Grzegorz Olszowski biskupem [13.06.2018]

Ojciec Święty Franciszek mianował ks. prałata Grzegorza Olszowskiego biskupem pomocniczym archidiecezji katowickiej. O jego nominacji poinformował dzisiaj ks. abp Wiktor Skworc w Bazylice św. Antoniego Padewskiego w Rybniku, gdzie ks. Grzegorz od czterech lat pełni posługę proboszcza. Święcenia biskupie zostaną ks. Grzegorzowi udzielone w Katedrze Chrystusa Króla 12 września o godz 12.00.

Księdzu Biskupowi Nominatowi składamy gratulacje i życzymy wielu Bożych łask w realizacji zadań, które powierza mu Kościół.

Więcej informacji o Księdzu Biskupie oraz o dzisiejszej nominacji można znaleźć na stronie Archidiecezji Katowickiej.