Boże Ciało

Boże Ciało [01.06.2018]

Wczoraj obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Chcąc publicznie wyznać naszą wiarę przeszliśmy z Najświętszym Sakramentem ulicami naszej dzielnicy modląc się i prosząc Chrystusa o błogosławieństwo dla wszystkich mieszkańców. Każdą sprawowaną wczoraj Mszę św. swoim śpiewem ubogaciła Iryna Krillowa, która przyjechała do nas z Ukrainy.

Składamy serdeczne podziękowania parafianom za liczny udział w procesji Bożego Ciała. Dziękujemy osobom zaangażowanym w budowę ołtarzy, służbie liturgicznej, pani organistce, paniom w strojach śląskich, górnikom niosącym baldachim, pocztom sztandarowym oraz dzieciom pierwszokomunijnym i wszystkim pozostałym dzieciom sypiącym kwiaty. Dziękujemy również wszystkim mieszkańcom, którzy pięknie udekorowali okna i całe posesje.

Galeria

Homilia, którą wygłosił ks. dr hab. Arkadiusz Wuwer podczas Mszy św. o godz. 9.00.