Rybnickie Dni Integracji

Rybnickie Dni Integracji [10.05.2018]

Rozpoczynając świętowanie z okazji III Rybnickich Dni Integracji osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami z całego miasta zebrały się w Parku Czempiela, gdzie uczestniczyły we Mszy św. Eucharystii przewodniczył ks. Proboszcz Stanisław, a w przebieg liturgii czynnie włączyli się uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej.

W czasie homilii Ksiądz Proboszcz podkreślił, iż osobom niepełnosprawnym życie stawia większe wymagania niż ludziom pełnosprawnym. Żadna osoba zmagająca się z jakąkolwiek niepełnosprawnością nie domaga się współczucia, ale zasługuje na uznanie i podziw, a przede wszystkim na społeczne wsparcie, które powinno być realizowane poprzez szeroko rozumianą integrację.

Galeria_cz.1

Galeria_cz.2