Dni Krzyżowe

Dni Krzyżowe [10.05.2018]

W miniony poniedziałek, wtorek i środę obchodziliśmy Dni Krzyżowe. Wędrowaliśmy więc do przydrożnych krzyży, by prosić Pana Boga o błogosławieństwo dla rolników, dobrą pogodę, obfite plony i zachowanie nas od klęsk żywiołowych, by nigdy nie zabrakło nam chleba powszedniego.

W poniedziałek spotkaliśmy się przy krzyżu na ul. Leszczyńskiego, we wtorek – na placu kościelnym, natomiast w środę – na ul. Janasa. Ogromne Bóg zapłać składamy wszystkim osobom, które zadbały o przystrojenie krzyży, a także wszystkim parafianom, którzy modlili się o urodzaje.

To także okazja, aby podziękować tym osobom, które na co dzień opiekują się przydrożnymi krzyżami i kapliczkami – to piękne świadectwo Waszej wiary. Bóg zapłać!

Galeria_ul. Leszczyńskiego

Galeria_plac kościelny