Zanieśmy Go innym

Zanieśmy Go innym [10.03.2018]

"Zanieśmy Go innym. Moje misyjne posłannictwo" - to temat wczorajszej konferencji, którą wygłosił o. Heribertus Florianus Wea. Ojciec Heribertus jest misjonarzem i należy do Zgromadzenia Ojców Werbistów. Od kilku lat przebywa w Polsce, by dzielić się tym, co nas ubogaca, a przede wszystkim doświadczeniem wiary. Pochodzi z Indonezji i właśnie o wierze swoich rodaków opowiedział uczestnikom spotkania.

Indonezja to kraj, w którym z jednej strony mieszka najwięcej muzułmanów na świecie, a z drugiej strony miejsce, z którego pochodzi bardzo wielu misjonarzy, zwłaszcza werbistów. Indonezja bowiem opiera się na jednym fundamencie, a tym fundamentem jest wiara w jednego Boga z wolnością wyznawania religii dla wszystkich obywateli. Wiara chrześcijańska dotarła na te tereny kilka wieków temu, zwłaszcza dzięki misjonarzom z Holandii i Niemiec. Dzisiaj Indonezyjczycy, wdzięczni za skarb, jaki otrzymali, wyjeżdżają na krańce świata, by głosić ludziom Ewangelię. Ojciec Heribertus został posłany właśnie do nas. Czy zatem katolicka Polska jest krajem misyjnym? Słuchając o przeżywaniu wiary przez Indonezyjczyków, można dojść do wniosku, że nasz kraj już też potrzebuje misjonarzy, którzy na nowo ukażą nam miłość Chrystusa.

Więcej o wczorajszym spotkaniu grupy dyskusyjnej "Światło wiary" można będzie przeczytać w kwietniowym numerze „Serca”.

Galeria

[powrót]


Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie » OK, zamykam