Dekanalny Patronat Misyjny

Dekanalny Patronat Misyjny [14.11.2017]

Jednym z owoców synodu naszej archidiecezji jest Dekanalny Patronat Misyjny. Idea ta polega na wzajemnym związaniu każdego misjonarza z poszczególnym dekanatem. Przez okres najbliższych dwóch lat pod opieką naszego dekanatu będzie pozostawał ks. Rafał Dąbrowski, który pochodzi z Jastrzębia, a obecnie pracuje w Kazachstanie.

Jakie jest nasze zadanie? Mamy otaczać modlitwą naszego misjonarza i jego parafię, poznawać środowisko jego misyjnej posługi i wspierać jego działania. A misjonarz ze swej strony będzie przekazywał informacje o swojej misji i podczas urlopu odwiedzi wybraną parafię dekanatu patronackiego.

Zachęcamy do przeczytania listu ks. Rafała.

Kliknij, aby przeczytać list