Na grubie i w teatrze

Na grubie i w teatrze [12.11.2017]

Rodzice naszych ministrantów, wraz z ks. Pawłem, wyruszyli wczoraj na wycieczkę. Wspólny dzień rozpoczął się od zwiedzania kopali Guido w Zabrzu, gdzie można było z bliska przyjrzeć się, jak dawniej wyglądała praca w kopalni, a także poznać współczesne metody wydobywcze. Po powrocie na powierzchnię ks. Paweł zaprosił uczestników wyprawy na Mszę św. do kościoła św. Anny, który ponad sto lat temu mieszkańcy Zabrza wznieśli w zaledwie trzy lata!

Ostatnim punktem programu był udział w spektaklu zaprezentowanym w sali Sejmu Śląskiego w Katowicach. To tam widzowie wcielili się w rolę ławników, którzy śledząc proces sądowy musieli na końcu wydać wyrok nad oskarżonym. Decyzja nie była łatwa, co zaowocowało długimi dyskusjami w drodze powrotnej.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są na stronie ministrantów.

Kliknij, aby przejść do strony