Święto ministrantów

Święto ministrantów [04.11.2017]

Z okazji wspomnienia św. Tarsycjusza służba liturgiczna naszej parafii obchodziła dzisiaj swoje święto. Wspólne świętowanie rozpoczęło się od uroczystej Mszy św., której przewodniczył ks. abp Damian Zimoń, a koncelebrowali ją ks. proboszcz Stanisław, ks. Paweł oraz ks. dr Bartłomiej Kuźnik. Podczas Eucharystii Ksiądz Arcybiskup poświęcił sztandar ministrantów, który ufundowali ich rodzice.

Ponadto na Mszy św. sześciu chłopców zostało włączonych do grona kandydatów na ministrantów, a trzydziestu kandydatów otrzymało kołnierze, czyli stało się pełnoprawnymi ministrantami. Po uroczystości w kościele wszyscy chłopcy wraz z rodzinami udali się do Domu Kultury w Niedobczycach, gdzie czekał na nich występ Ireneusza Krosnego – światowej sławy mima, który specjalizuje się w pantomimie komicznej.

Kliknij, aby posłuchać homilii ks. dra Bartłomieja Kuźnika

Zdjęcia z uroczystości będą wkrótce dostępne na stronie ministrantów