Bierzmowańcy w Wapienicy

Bierzmowańcy w Wapienicy [30.10.2017]

Podzieleni na dwie grupy, uczniowie trzecich klas gimnazjum, którzy rozpoczęli przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania, spędzili dwa ostatnie weekendy w ośrodku harcerskim w Wapienicy pod opieką ks. Krzysztofa i swoich animatorów. Wspólnie spędzony czas jak zawsze był okazją do jeszcze głębszego spotkania z Panem Jezusem, zwłaszcza podczas Mszy św., adoracji i spotkań w grupach.

Jak każdego roku bierzmowańcy mieli także okazję uczestniczyć w zajęciach ukierunkowanych na profilaktykę antyalkoholową oraz poznać zagrożenia i przekonać się, że do dobrej zabawy nie jest potrzebny alkohol. Zajęcia przeprowadził pan Dariusz Pietrek – terapeuta, który na co dzień pracuje w Śląskim Centrum Profilaktyki. Bierzmowańców odwiedził także młody raper – Michał Bukowski.

Wyjazd został dofinansowany w budżetu Miasta Rybnika w ramach projektu "Nie piję - Lubię to!"

Galeria_1

Galeria_2