Dzień Papieski

Dzień Papieski [08.10.2017]

"Ojczyzną św. Jana Pawła był Bóg. Jego życie to powolne wchodzenie w świat Boga. To ukazanie tej drogi, która wiedzie do nieba..." - tymi słowami ks. Proboszcz Stanisław rozpoczął dzisiejszą homilię, która w całości była poświęcona Ojcu Świętemu. W kolejnym Dniu Papieskim Jan Paweł II towarzyszył nam od samego rana. Kilka myśli z jego bogatego nauczania mogliśmy usłyszeć na Mszy św. i popołudniowym nabożeństwie różańcowym.

Przypomnieliśmy dzisiaj zaledwie kilka fragmentów homilii i przemówień naszego wielkiego Rodaka, ale niech one będą dla nas inspiracją do zgłębiania głoszonych przez niego treści i zawsze aktualnego przesłania.

Homilia

Nabożeństwo różańcowe ze św. Janem Pawłem II (w skrócie)