Parafia MB Różańcowej

Parafia MB Różańcowej [28.08.2016]

Na mocy dekretu ks. abpa Wiktora Skworca z 26 lipca br. w dniu dzisiejszym erygowana została nowa Parafia Matki Bożej Różańcowej przy osiedlu Wrębowa. Nowa parafia powstała na terenie wyłączonym z naszej parafii oraz z parafii w Biertułtowach. Proboszczem nowej parafii został ks. Dariusz Kreihs, którego na urząd, podczas uroczystej popołudniowej Eucharystii, wprowadził ks. dziekan Stanisław Kołodziej.

Tym samym nasza wspólnota została pomniejszona o ponad 800 osób.
Ksiądz Arcybiskup udziela pasterskiego błogosławieństwa wiernym oraz duszpasterzowi nowo utworzonej parafii. A my życzymy im, by jak najprędzej mogli modlić się w murach powstającej świątyni.