Animatorzy sakramentu bierzmowania

Świadkowie wiary – tak najkrócej można określić, kim są. Grupę animatorów tworzy aktualnie 14 osób (dziesięcioro świeckich – w tym absolwenci uczelni katolickich, dwie Siostry Służebniczki oraz dwóch kapłanów). Animatorzy prowadzą spotkania dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

Na początku każdego miesiąca odbywa się odprawa dla animatorów, podczas której kapłan prowadzi spotkanie formacyjne, rozdaje materiały oraz omawia z animatorami bieżące sprawy.

Przez kolejne 3 dni odbywają się spotkania dla młodzieży – prowadzone przez animatorów – w małych grupach dzielenia. Uwieńczeniem każdego cyklu formacyjnego jest Eucharystia. Blisko 85 – 90% bierzmowańców przeżywa też trzydniowe wyjazdowe rekolekcje ewangelizacyjne współtworzone przez kapłana i animatorów. Grupą animatorów opiekuje się ks. Leszek Swoboda.


Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie » OK, zamykam