Akcja Katolicka

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej powstał  w naszej parafii z grupy synodalnej

24 maja 1999 roku w św. Matki Kościoła.

Nasza grupa istnieje już 15 lat i liczy 13 członków.

Opiekuje się nami ks. proboszcz Stanisław Kołodziej.

Spotykamy się w trzecią środę miesiąca.

Plan naszych spotkań:

-       Msza Św.,

-       adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez P.O.A.K.,

-       formacja,

-       sprawy bieżące,

-       modlitwa.

Co roku organizujemy: zbiórkę pomocy szkolnych, spotkania z niepełnosprawnymi poprzedzone Mszą Św. i spotkaniem na salkach, propagujemy diecezjalny konkurs literacki i szachowy, uczestniczymy w rekolekcjach w Brennej, odwiedzamy naszych seniorów w domu pomocy społecznej na ul. Żużlowej, organizujemy korowód Trzech Króli i bezalkoholowe Bale Charytatywne, rozprowadzamy paczki świąteczne, organizujemy pielgrzymki dla niepełnosprawnych i osób starszych, dla dzieci i młodzieży turnieje siatkówki plażowej, pomagamy przy festynie parafialnym, w święta narodowe składamy kwiaty pod pomnikiem Powstańców Śląskich i Ofiar II Wojny Światowej.