Parafialna Rada Duszpasterska

Parafialna Rada Duszpasterska (PRD) stanowi, zgodnie z kan. 536 KPK, ciało doradcze, które pod kierownictwem proboszcza parafii pomaga wyłącznie w działalności duszpasterskiej danej wspólnoty parafialnej.

Realizując powyższe zadanie PRD pomaga w organizacji kultu Bożego, uczestniczy w opracowaniu rocznego planu duszpasterskiego, animuje działalność grup duszpasterstwa specjalistycznego, wspiera prowadzone dzieła apostolatu w parafii, inspiruje działalność charytatywną, troszczy się o podejmowanie inicjatyw duszpasterskich uwzględniających zachodzące przemiany społeczno-kulturowe.

W skład PRD wchodzą trzy grupy członków: z urzędu, mianowani przez proboszcza parafii oraz wybrani przez parafian. Członkami Rady mogą być jedynie praktykujący katolicy, którzy przyjęli sakrament bierzmowania i są znani z nienagannych postaw moralnych.

Skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej w naszej parafii:

1. ks. proboszcz Stanisław Kołodziej
2. ks. Krzysztof Szweda
3. ks. Paweł Gajda
4. s. Bartłomieja Sikora
5. Bizoń Szymon
6. Brachmańska Ewa
7. Gaszka Joanna
8. Hachuła Iza
9. Jastrzembska Anna
10. Kałuziński Andrzej
11. Koterba Anna
12. Kula Andrzej
13. Łotecka Barbara
14. Naczyńska Jolanta
15. Paniczek Elżbieta
16. Sierny Celestyn
17. Skowron Adam
18. Szulik Gabriela
19. Świerczyna Adam
20. Zimoń Arkadiusz

Członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej zostali zaprzysiężeni w dniu 26 czerwca 2012 r., a swoją funkcję, zgodnie z regulaminem, pełnią do roku 2017.