Ochronka Parafialna

.

Parafialna ochronka została powołana do życia w roku 1985 roku przez ówczesnego wikarego, ks. Andrzeja Suchonia i proboszcza, ks. Huberta Wieczorke. Od ponad trzydziestu lat jej głównym zadaniem jest troska o dzieci najuboższe z rodzin dysfunkcyjnych, wielodzietnych i biednych. W prowadzenie ochronki od samego początku  włączyli się parafianie, którym nie jest obojętny los dzieci.

Dzieci bardzo chętnie przychodzą na cosobotnie spotkania. Czas wypełnia im pomoc w nauce, wspólna zabawa, zajęcia plastyczne, muzyczne, modlitwa i elementy katechezy. Z wielką chęcią dzieci uczestniczą też w różnego rodzaju zajęciach artystycznych i sportowych. Dzięki temu mają właściwie wypełnione sobotnie przedpołudnie.

Aktualnie, w ramach wolontariatu, zespół tworzy 5-osobowa grupa (3 nauczycielki  i 2 panie zajmujące się przygotowaniem posiłków).

Spotkania odbywają się w każdą sobotę od godz. 10.00 do 13.00 w salkach Domu Parafialnego.

Od kilkunastu lat dzięki dotacji z Urzędu Miasta Rybnika pozyskiwanej w konkursach grantowych, możemy wciąż wzbogacać naszą ofertą dla dzieci. Zwiedziliśmy już wiele atrakcyjnych miejsc.

Co roku wyjeżdżamy na wycieczki. Nasi podopieczni mają okazję zobaczyć ciekawe miejsca naszego regionu i kraju. Wyjeżdżamy też na basen, do kina czy Figloraju. Kilkakrotnie korzystaliśmy też z warsztatów muzealnych takich jak „Od ziarenka do bochenka”, „Wielkanocne palmy”, „Zabawy z gliną”.

Ponad trzydziestoletnia działalność naszej ochronki parafialnej możliwa jest dzięki sercu i zaangażowaniu osób, które systematycznie i bezinteresownie poświęcają swój wolny czas w sobotnie przedpołudnia.

Ochronka ma też swoją stronę na facebooku - kliknij, aby zobaczyć.

Galeria