Legion Maryi

LEGION MARYI TO MODLITWA I DZIAŁANIE

Działanie - członkowie aktywni spotykają się raz w tygodniu pod przewodnictwem opiekuna ks. proboszcza Stanisława lub prezydenta LM i omawiają prace apostolskie wykonane w ciągu minionego tygodnia. Spotkania odbywają się w każdą środę o godz. 8.45. Na początku stycznia prezydium Legionu liczyło 16 osób.

Modlitwa - członkowie pomocniczy wspierają nas modlitwą odmawianą codziennie w domu, na którą składają się modlitwy legionwe (tzw. tesera) oraz jedna część różańca świętego.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć nas modlitewnie!

Kilka słów o założycielu Legionu Maryi:

Założycielem był Sługa Boży Frank Duff, urodzony w Dublinie, w Irlandii. Kiedy poznał dzieło Ludwika Marii Grigniona de Montforta (Traktat o prawdziwym nabożeństwie Maryi Panny) powołał do życia Legion Maryi - stowarzyszenie ludzi świeckich, pracujących dla Kościoła pod kierunkiem kapłana. Frank Duff zmarł w listopadzie 1980 r. w Dublinie.

Obecnie Legiony Maryi można spotkać na całym świecie - łącznie skupiają trzy miliony członkow aktywnych oraz kilkanaście milionów członków pomocniczych i ciągle powiększają swoje szeregi!